Co to jest trwała?

Prawidłowo przeprowadzona dodaje kobiecie seksapilu i pewności siebie.

Trwała” inaczej trwała ondulacja, polega na zmianie struktury włosów środkami chemicznym (formuła złożona z reduktora i amoniaku, która przerywa wiązania siarczkowe we włosach), tak, aby można było im nadać nowy kształt.  Zabieg ten powoduje, że włosy stają się mniej elastyczne i przyjmują kształt nadany im przez wałki.

Najlepsze efekty „trwałej” uzyskuje się na zdrowych, mocnych włosach.

Przed jej wykonaniem warto poradzić się specjalisty, ponieważ nie każda struktura włosa oraz kształt twarzy czy sylwetki ciała pasuje do loków. Fryzjer powinien przeprowadzić test – podatność na skręt. Wydzielone pasmo poddaje się próbie, jeśli po 10-15 minutach będzie miało ono pełny skręt, zabieg można przeprowadzić.

Wykonanie trwałej ondulacji włosów przebiega w następujący sposób:

1) Fryzjer nawija poszczególne pasma włosów na wałki, a następnie spryskuje je płynem ondulacyjnym. Dzięki temu preparatowi włosy stają się bardziej plastyczne i można im nadać dowolny kształt.

2) Płyn należy spłukać po upływie 20-30 minut – czas zabiegu zależy od typu i długości włosów, dlatego przy grubszych i długich włosach ondulacja może trwać dłużej.

3) Na koniec włosy przechodzą specjalny zabieg regeneracyjny-nakłada się preparat odżywczy, który wnika w strukturę włosa

Przez dwa, trzy dni od trwałej należy dać włosom się zregenerować po interwencji chemicznej. Nie myjmy ich, nie suszmy, nie modelujmy. Nie używajmy lakieru z alkoholem. Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z wyglądu, delikatnie zepnij je.

O włosy należy odpowiednio zadbać. Aby jak najdłużej zachowały ładny, zdrowy skręt należy odpowiednio je pielęgnować. Raz w miesiącu należy podcinać suche końcówki. Włosy potrzebują także intensywnego nawilżenia i odżywienia – po każdym myciu. W sklepach oraz w salonach kosmetycznych można zakupić spraye do włosów suchych i zniszczonych, maski, odżywki. Wato zaopatrzyć się w specyfiki do fal i loków, które pięknie podkreślą skręt. Susząc włosy używajmy dyfuzora, najlepiej z funkcją chłodnego powietrza oraz aby głowa była skierowana w dół, wówczas włosy będą podniesione od nasady. Stosuj specjalne pianki i żele przeznaczone do tego typu włosów. Włosów poddanych trwałej ondulacji nie wolno rozczesywać klasyczną szczotką. Lepiej sprawdzi się drewniany grzebień o rzadkich zębach.

Plusy:

  • są kręcone, mniej czasu poświęcamy na modelowanie
  • włosy są uniesione, dodają objętości
  • włosy mniej się przetłuszczają
  • włosy są bardziej podatne na układanie
  • dodają pewności siebie

Minusy:

  • włosy wymagają większej pielęgnacji, przede wszystkim nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie
  • włosy przesuszają się
  • zmiana koloru włosów-rozjaśnienie (nawet o kilka odcieni)
  • włosy niszczą się od użytej chemii, może ona powodować wypadanie włosów