Co spakować na wakacje? Bagaż główny


Pakowanie bagażu to wyzwanie wymagające ciągłego uczenia się sztuki wyboru.

Jak spakować walizkę na wakacje, aby znalazły się w niej najpotrzebniejsze rzeczy?

Najważniejszą rzeczą od której powinieneś zacząć jest sporządzenie listy. Może ona powstać na zwykłej kartce, w notesie, terminarzu, notatniku w telefonie czy dedykowanej aplikacji. Warto aby była ona zawsze pod ręką, by móc do niej powracać i nanosić poprawki lub wykreślić to co spakowane lub niepotrzebne. Taką listę można zacząć uzupełniać gdy określimy nasz cel podróży.

Umiejętność racjonalnego pakowania przydaje się niezależnie od miejsca do którego się udajemy. Nie należy przesadzać z rzeczami, zwłaszcza gdy czeka nas podróż samolotem i istnieje ryzyko płacenia za nadbagaż.

Do pakowania urlopowego ekwipunku należy podejść z głową. Jeśli uważasz, że spontaniczność w tym przypadku się sprawdzi, możesz niemiło się rozczarować. Najgorszym rozwiązaniem jest pakowanie się na ostatnią chwilę.

Istotną kwestią są warunki klimatyczne jakie panują w miejscu do którego zmierzamy oraz charakter spędzania wolnego czasu. Co innego spakuje osoba która będzie wypoczywać na plaży lub leżąc na leżaku na łonie natury, a co innego osoba która zamierza chodzić po górach lub uprawiać sporty ekstremalne.

Po pierwsze…

ORGANIZACJ W WALIZCE

Diabeł tkwi w szczegółach czyli musimy odpowiednio ułożyć rzeczy, aby zmieściło się to co wyselekcjonowaliśmy a przy okazji nie wygniotło się. Rzeczy powinniśmy rolować i układać koło siebie a nie składać w kostkę.

Na dnie walizki układamy najcięższe i najgrubsze rzeczy  (kurtka, sweter, książka, masywne buty).

Lżejsze i ze skłonnością do gniecenia się kładziemy na samym końcu.

Proponuję aby rzeczy wkładać do worków foliowych, aby nic nam się nie zabrudziło. Zdarza się, że bagaż przemoknie lub coś co było płynnej konsystencji w bagażu wyleje się, potłucze.

Wszystkie rzeczy które chcemy zabrać warto najpierw ułożyć przed walizką. Da nam to obraz czy czegoś nie jest za dużo, czy coś może warto odłożyć.

GŁÓWNY BAGAŻ

  • Odzież i obuwie

Umiesz liczyć? Licz…. Ubrania.

Sprawdzoną metodą  jest liczenie odzieży. Ile tak naprawdę potrzebujemy na każdy dzień. Warto dobrać sobie komplety ubrań (np. biały T-shirt + dżinsy + jasny biustonosz + czarne majtki + białe skarpetki + białe trampki + ewentualnie czarny sweter). Zastanów się także nad dodatkami. Jakaś biżuteria, okrycie wierzchnie.

Najważniejsze rzeczy o których nie powinniśmy zapomnieć:Odzież

W miejscu gdzie będzie piękna i słoneczna pogoda sprawdzą się przewiewne i lekkie ubrania, takie które pozwalają oddychać skórze.

Najlepiej zabierać ze sobą rzeczy wykonane z bawełny. Przyjemnie się je nosi, łatwo je prać i dość szybko wysychają. Odzież powinna być zróżnicowana kolorystycznie.

  • Leki

Ważne jest abyś miał w swoi bagażu apteczkę na wszelki wypadek. Nie musisz od razu brać całego opakowania. Jeśli da się podzielić odetnij jakąś ilość i zabierz ze sobą. Najlepiej przechowuj apteczkę w woreczkach strunowych. Nie dostanie się do nich wilgoć, kurz i brud. A warto wziąć:

  • Kosmetyki i artykuły higieniczne

Nie warto zabierać ze sobą całych butelek szamponów, balsamów. Tuta idealnie sprawdzą się małe opakowania. Często w drogeriach możemy spotkać nasze ulubione produkty w wersji mini. Są ona droższe, ale jak bardzo praktyczne. Innym sposobem jest przelewanie do pustych buteleczek danego kosmetyku. Warto także używać uniwersalnych rzeczy. Szampon 2 w 1 (szampon + odżywka), uniwersalne kremy (np. NIVEA)

W Twojej kosmetyczce powinny się znaleźć między innymi:

kosmetyczka

  • Inne

inne